![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEip3tQ4OFyZuWjNXk9Kt1LW-Ad8Vxf8Zj-M40wuw9pPwTX6VInZ0cECh-rDSO-cBCrhmTakmrB-Yk35g2CptQ1amiaTrzfxnj6Uel37OTfY_U-kFvQelYBW7u_AeUaCgka6lavWjSdgX81K/s320/iereas.jpg)
Δεν θα σταθούμε στην στάση της Εκκλησίας, όλο αυτό το χρονικό διάστημα της κρίσης, κυρίως διότι δεν θέλουμε να σταθούμε απέναντι. Θεωρούμε όμως πως όταν η Εκκλησιαστική περιουσία, ξεπερνά κατά πολύ το δημόσιο χρέος, μόνον τα συσσίτια δεν αποτελούν λύση. Αν η Εκκλησία εξασφάλιζε ότι τα περιουσιακά της στοιχεία δεν θα πάνε στις τσέπες κάποιων τότε ήταν καλύτερα να σκεφθεί, να δοθεί η μισή της τουλάχιστον περιουσία στον λαό, που υποφέρει.
Θα σταθούμε όμως ...
Διαβάστε περισσότερα στο exofitsio
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου