![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhaJs2V1Z6W9hme33a1LKKhc3-6xKqUkn00n_B-aze3N4E0_lb3qORXDCsCodJ7KzA5XjWPCPuKhw5bBqfOx60gKoFCWVPxv1MsC6ahVMqQHJxozHJ6Mki8TEPDJ1WP1kFJvFsTBjSOhuY/s320/unnamed.jpg)
Στην αρχή, η προσμονή των ...πρόωρων εκλογών, που καλλιέργησε ο Κυριάκος Μητσοτάκης, δημιούργησε ένα κύμα ευφορίας και προσμονής. Φυσικό ήταν, να υπάρξει συσπείρωση. Η καραμέλα όμως έλιωσε..Οι μήνες πέρασαν και η σύγχυση, όσον άφορα τα ζητούμενα και το τι εκπροσωπεί η νέα ...Νέα Δημοκρατία, αυξάνεται, όπως αυξάνεται και η απογοήτευση, αφού ο...Σύριζα ...δεν πέφτει.
Η σημερινή Νέα Δημοκρατία, προφανέστατα γιατί ήθελε ο Κυριάκος να έχει την στήριξη των διαπλεκόμενων και ταυτόχρονα να δείξει την αντίθεσή του στον Σύριζα...σχεδόν ταυτίσθηκε με αυτό, που η βάση της Νέας Δημοκρατίας και η πλειοψηφία των ψηφοφόρων της, ονόμασαν νταβατζήδες.Εκπρόσωποι των νταβατζήδων, βρίσκονταν πότε την μια και πότε την άλλη, κοντά....
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου