![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiy2sprjelkiXhuSJ8GzZZNNEiqT7qzolEBBbHNLJ-EO4PNrMALTDOZ2UaBuCAvZmChinXcQ00PYi6pYk4pZpGWAoifxy64Z9ZW87AZZ-bML1QYjj6ixBNwazq4vckCbL6eTcOsE8POuXZN/s320/greenthumb.jpg)
Η συνεχής άρνηση δεν είναι θέση. Είναι απλώς άρνηση. Και στις περισσότερες των περιπτώσεων, όταν αυτή η στάση αποτελεί κανόνα, ο αντίπαλος την έχει προβλέψει και έχει λάβει τα μέτρα του. Κάπως έτσι ήταν και στην περίπτωση του εκλογικού συστήματος, που προτείνει ο Σύριζα.
Ένα σύστημα δήθεν απλής αναλογικής -ευτυχώς, διότι θα ήταν καταστροφή ακόμα μεγαλύτερη η απλή ...άδολη (όρος κι αυτός βγαλμένος από την ναφθαλίνη) αναλογική, γιατί τώρα υπάρχει και μια περίπτωση μη...
Διαβάστε περισσότερα στο exofitsio
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου