![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj2KMPySRL50EIFyjb925JXlzxJWv_5cq0Fx8VOvrjkovV30djEA-oWL6oMSO7ILghEHcj9bjHcUzITnNJe7izaqFSEjmlEcXR1BxL1UJ-8WrXQ4mT-6lHwZcYq8qLSMZ3t1UyLsEhpuoU/s320/adonis_1.jpg)
Κάπως έτσι την ονειρεύεται ο Κούλης. Έτσι κάπως κι ο Άδωνις. Έτσι, με το μένος που χαρακτηρίζει τους ανθρώπους, που απλώς μισούν, χωρίς να έχουν να αντιπαρατάξουν κάτι ουσιαστικό, κάτι σαν την μαγκιά στο δρόμο του νεαρού, αμάθητου και απολίτιστου ,"ποιον είπες βλάκα ρε;" έτσι και ο Άδωνις τρώγοντας το ...Κουλούρι του και διαβάζοντας το ομώνυμον σατιρικόν ...τσίμπησε.
Ένας μαθητής γυμνασίου....
Διαβάστε περισσότερα στο exofitsio
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου